مسیر یادگیری در حوزه های مختلف

learning path venomacademy

دانشجویان گرامی ونوم آکادمی حتما مطالب زیر را با دقت مطالعه فرمایید.

اگر مبتدی هستید و می خواهید وارد دنیای برنامه نویسی شوید و یا اگر مقدمات برنامه نویسی را بلد هستید و می خواهید حرفه ای تر شوید و به دنبال یک نقشه ی راه درست و حسابی برای یادگیری هستید به جای خوبی آمدید!
ما در این قسمت شما را با یک نقشه ی راه عالی و یادگیری یک مسیر برای رشد و پیشرفت را در اختیار شما عزیزان قرار می دهیم.

افرادی که این بخش را مطالعه می نمایند بعد از آن می توانند یک مسیر درست را پیدا کنند و به انتخاب صحیحی و کاملی برسند و به راحتی در همان مسیر درست شما می توانید شروع به یادگیری و آموزش برنامه نویسی نمایید.

حالا شاید برای شما کاربران عزیز سوال پیش آمده باشه که از میان این همه زبان برنامه نویسی، تکنولوژی های مختلف و متنوع یادگیری کدام را باید آغاز کنیم ؟ باید به چه ترتیبی این ویدئو های آموزشی در آکادمی را دنبال کرد ؟ چطور باید ادامه بدیم ؟ چه زبان برنامه نویسی را باید برگزینیم که واقعا آینده داشته باشد و به راحتی از آن درآمد کسب کنیم ؟ و ….

در این بخش ما به شما کامل آموزش می دهیم که چگونه و از کجا شروع کنید و به چه صورتی ادامه دهید تا بعد از یه مدت سردرگم نشوید.

افراد زیادی بوده اند که در مورد مسیر یادگیری و نقشه ی راه یادگیری مطلب می نوشتند و نظرات مختلفی را ارائه می دادند اما متاسفانه به دلیل تخصص و تعصبی که داشتند خیلی از موضوعات و مطالب را فراموش کردند و دانشجو یا مخاطبان آموزشی را بعضا گمراه می کردند. به عنوان مثال یکی از افراد به مخاطب آموزشی خود توصیه کرده بود که نخست زبان برنامه نویسی C بعد از آن برنامه نویسی C++ و در گام بعدی زبان C# را یاد بگیرند و در نهایت زبان جاوا را یاد بگیرند. اینگونه نقشه ی راه هایی که به مخاطبان آموزشی توصیه می شود، کاملا غلط و نادرست است یادگیری همین چند زبان برنامه نویسی بالا خودش چندین سال زمان نیاز دارد و بر اساس چه منطق و مرجعی این گونه به دانشجویان خود این نقشه ی راه یادگیری را توصیه می کنند. پیشنهاد تیم متخصص ونوم آکادمی به شما عزیزان این است که فقط یک زبان برنامه نویسی را انتخاب کنید و همان زبان برنامه نویسی را به صورت عمیق یاد بگیرید و در آن قوی و متخصص شوید آن وقت است که شما به دنبال کار نخواهید رفت بلکه کار به دنبال شما خواهد آمد.
متاسفانه مشکل ما این است که می خواهیم از همه موضوعات و مطالبی که هست سر دربیاوریم و در همه ی آن ها استاد شویم! ولی اینگونه کار کردن بسیار اشتباه است و نباید به صورت سطحی موضوعات مختلف را بخوانیم و بخواهیم که همه ی آن ها را هم کامل یاد بگیریم! اما آنچه که مهم است متخصص شدن است زمانی که شما در یک کاری تخصص و مهارت کافی را داشته باشید آن موقع است دیگر شما به سراغ کار نخواهید رفت فقط کافی است از تخصصی که دارید در چند جا استفاده کنید وقتی که دیگران کار شما را ببیند از کار شما راضی باشند آن موقع دیگر کار به سراغ شما می آید.

بدانید که نقشه ی راه یادگیری درست و حسابی واقعا می تواند شما را به نتیجه ی دلخواهتان برساند.همانطور که در بالا هم اشاره کردیم می خواهیم نقشه ی راه یادگیری را برای دو دسته از افراد مشخص نماییم. دسته ی اول کسانی هستند که قبلا با برنامه نویسی آشنا بوده اند و یک دید کلی و نسبی راجع به برنامه نویسی دارند و دسته ی دوم کسانی هستند که اصلا در این حوزه فعالیتی نداشته اند و هیچ دانشی راجع برنامه نویسی ندارند و می خواهند وارد دنیای شیرین و جذاب برنامه نویسی شوند.

ما سعی می کنیم که نقشه ی راه برنامه نویسی را بر اساس همین دو دسته ی بالا جلو ببریم و برای هر دسته یک نقشه ی راه خوب و بر پایه شروطی ارائه کنیم. اگر این مطالبی را که در این بخش از ونوم آکادمی وجود دارد را به صورت کامل و دقیق مطالعه نموده و بدان عمل کنید اولا مطمئن باشید هیچ وقت از برنامه نویسی خسته نشده بلکه از برنامه نویسی لذت می برید و ثانیا یک برنامه نویس حرفه ای ، کاربلد و متخصص می شوید. فقط باید سریع و به موقع و با تمرکز بالا استارت یادگیری برنامه نویسی را بزنید.

مخاطبان عزیز سعی کنید درگیر حاشیه و وسواس در برنامه نویسی نشوید چون آفت این حوزه همین دو گزینه می باشد

نکته ی خیلی مهم : مخاطبان آموزشی عزیز دقت نمایید هر زمان که شما علاقه مند شدید که زبان برنامه نویسی را یاد بگیرید و نقشه ی راه یادگیری را برای خودتان مشخص کنید به سراغ این بخش « نقشه ی راه یادگیری » ونوم آکادمی رجوع کنید. چون هر موقع که شما حوصله نداشته باشید و بدون شور و اشتیاق کافی به این بخش مراجعه کنید اصلا نه تنها هیچ چیزی را یاد نمی گیرید بلکه از زبان برنامه نویسی هم زده می شوید. توصیه ی ما به شما این می باشد، زمانی که اشتیاق و انگیزه ی کافی را دارید مسیر های یادگیری را مطالعه و طبق آن عمل نمایید.

  • این بخش از ونوم آکادمی به صورت مداوم آپدیت می شود.
  • استفاده از این بخش ونوم آکادمی کاملا رایگان هست و اگر بعدا از مطالعه ی این قسمت مسیر یادگیری شما روشن نشد می توانید با ما تماس بگیرید، تا شما را به خواسته ی خودتان که یک نقشه ی راه یادگیری جامع و دقیق است راهنمایی کنیم.
  • یک چیز را فراموش نکنید که ما همیشه در کنارتان هستیم تا به سوالات شما بزرگواران جواب دهیم هر زمان که احساس کردین واقعا می خواهید با یک نفر صحبت کنید فقط کافی است موبایلتان را بردارید و با ما تماس بگیرید.
  • مسیر های زیر در اختیارتان قرار داده شده است و فقط کافی است روی مسیر مورد نظر خود کلیک کرده و آن بخش مورد نظر خود را مطالعه نمایید.

در پایین یک برنامه ی یادگیری کامل و جامعی را برای شما نوشته ایم ممکن است سایت ما این دوره ها را نداشته باشد اما دوره های مسیر یادگیری در برنامه ی ضبط ما قرار دارند. پس اگر می توانید منتظر بمانید که این دوره ها در وبسایت ونوم آکادمی ضبط شوند و منتشر شوند و اگر نمی توانید و برای شما مقدور نیست در سایت های معتبری که در این زمینه فعالیت می کنند می توانید دوره ها را تهیه نمایید و طبق مسیر یادگیری خودتان عمل نمایید.

مسیر های یادگیری در حوزه های مختلف